O PROJEKTU

Co je CZECH AUDIO TOUR ?

Už samotný název přesně vystihuje hlavní náplň naší činnosti. CZECH - tedy český, AUDIO – zvukový, TOUR - cesta nebo výlet. Naše společnost chce přinést turistům a zájemcům o návštěvu České republiky kompletní audio servis a provést je a seznámit s naší zemí.

Naprostou většinu informací vnímáme poslechem, ať už aktivně nebo pasivně. Poslech nás přitom nelimituje v dalších činnostech; můžeme cestovat, sportovat, pracovat, relaxovat a přitom naslouchat. To nám čtení nebo sledování televize či internetu neumožňuje.

Jak portál CZECH AUDIO TOUR funguje?

Základem projektu CZECH AUDIO TOUR je webový portál, který shromažďuje informace pro potenciální návštěvníky České republiky. V jednotlivých sekcích tu najdou odkazy na města a obce, hrady a zámky, kulturní zařízení apod. Každý subjekt bude mít svou stránku s informacemi v základních jazycích (kromě českého i anglicky, německy a polsky), později i dalších (španělština, francouzština aj.). Text bude na stránce i v audio verzi, kterou si každý bude moci v mp3 formátu stáhnout do svého přehrávače nebo mobilního telefonu a kdykoliv si ji přehrát, opět – v multijazykové verzi. Obsáhlost textu pak záleží na tom kterém subjektu; mohou to být pouze základní informace (např. o poloze a historii města, popř. o zajímavých turistických cílech v okolí) nebo rozsáhlá „prohlídka“ s podrobnostmi (významné stavby, významné události apod.). Stránka bude samozřejmě obsahovat i galerii fotografií a odkaz na umístění na mapě.

Pro koho je CZECH AUDIO TOUR určen?

Jak už jsme uvedli v úvodu, CZECH AUDIO TOUR slouží všem, kdo se rozhodli navštívit zajímavá místa v České republice, a to jak českým, tak zejména zahraničním turistům. Audio pak všem umožní poslechnout si podrobné informace o vybrané destinaci během cesty – v letadle, v autě, v autobusu či na lodi. Turista si může nahrávku kdykoliv zastavit, přehrát znovu, anebo si ji vyslechnout až přímo na místě. Nepotřebuje tak průvodce a nemusí čekat na prohlídkovou skupinu. Kromě pohodlí získat povědomí o cíli své cesty poslechem však tento projekt řeší i problém s psaným textem pro slabozraké a nevidomé, pro dyslektiky, ale také pro děti, pro které může být strohý text zpracován třeba formou poutavého vyprávění nebo přímo dramatizace na základě místních bájí a pověstí.

Co projekt CZECH AUDIO TOUR přinese Vám?

 • Rozšíření a zatraktivnění Vaší nabídky turistických příležitostí ve Vašem městě či kraji – stane se mnohem přístupnější turistům z celého světa, a třeba i díky této prezentaci se rozhodnou navštívit právě Vás
 • Audionahrávka je Vaše. Můžete s ní nakládat podle vlastního uvážení (po smluvní dohodě) - použít ji při prezentaci svých webových stránek, k propagaci Vaší obce, města, zábavního centra, hradu, zámku atp.
 • Jazykové mutace Vaší prezentace
 • Nemusíte hledat tlumočníky a průvodce pro Vaše hosty, CZECH AUDIO TOUR nabídne žádané informace v daném jazyce
 • Stanete se součástí celorepublikové databáze, zaměřené především na zahraniční klientelu a dostupné na několika mezinárodních doménách
 • Text Vaší audioprezentace zpracujeme dle Vašeho návrhu, nebo jej sestavíme podle Vašich připomínek
 • Na objednávku vyrobíme CD či DVD s prezentací určenou pro Vaše partnery, VIP hosty atp.
 • V rámci jednotlivých balíčků můžete získat speciální aplikaci CZECH AUDIO TOUR pro mobilní telefony, a to pro všechny druhy operačních systémů – Android, iPhone, Symbian, BlackBerry, iPad aj.
 • Další jednoduchá mobilní aplikace, určená pro jednotlivé konkrétní subjekty, umožňuje zájemcům být díky on-line připojení neustále informováni o tamním aktuálním dění. Díky nastaveným odkazům získají pomocí jednoho stisku přístup k Vaší facebookové či twitterové stránce, Vašemu videu na Youtube, umožní pohodlně vytočit dané telefonní číslo či napsat email.
 • Vedle klasických fotografií můžeme Vaši prezentaci doplnit o speciální panoramatické snímky, které umožňují 360° pohled na místnost, náměstí aj. Do snímku doplněnými odkazy (např. šipkami) vytvoříme atraktivní panoramatickou virtuální prohlídku (např. několika místností po sobě), doplněnou případně mluveným slovem či hudbou.
 • CZECH AUDIO TOUR vyjde i v „off-line verzi“, kterou získáte na DVD, a která bude pravidelně aktualizována. Velký zájem o ni už s předstihem projevily oslovené cestovní kanceláře
 • V CZECH AUDIO TOUR navíc získáte partnera, který Vám může zajistit servis ohledně pořádání společenských akcí, městských slavností atp. od moderování, tlumočení, technického zázemí, až po zajištění kulturního programu. Více se dočtete níže.

Co ještě CZECH AUDIO TOUR nabízí?

Společnost CZECH AUDIO TOUR má díky specifickému zaměření svých služeb možnost rozšířit svou nabídku i o další činnosti.

- Pomůžeme Vám vytvořit prezentaci Vašeho města, zábavního či sportovního centra nebo firmy.

- Zajistíme Vám moderátora nebo tlumočníka pro společenskou či kulturní akci

- Jsme schopni zajistit kompletní doprovodný program od orchestru, přes populární zpěváky či kapely, herce a baviče až po odpovídající technické zázemí – mikrofony, repro, zvukový pult

- Nabízíme možnost namluvení jakéhokoliv textu v profesionálním podání i technické kvalitě, od reklamního spotu, přes doprovodný text k prezentačnímu videu, až po rozsáhlejší projekty, jako jsou audioknihy apod.

Pro koho je určena panoramatická virtuální prohlídka?

CZECH AUDIO TOUR nabízí virtuální prohlídky především obcím a městům či jiným turistickým destinacím. Tuto nejmodernější technologii fotografie, která umožňuje pohled ve 360°, však mohou využít také např.:

- Realitní kanceláře – zájemce o byt či dům si může objekt lépe prohlédnout, aniž by jej navštívil

- Hotely, penziony, ubytovací zařízení – firma s takto kompletní ukázkou nabízených prostor působí na zákazníka mnohem důvěryhodněji

Kdo tvoří team CZECH AUDIO TOUR ?

CZECH AUDIO TOUR spolupracuje s profesionály se zkušenostmi z rozhlasu a televize. V našich řadách jsou divadelní a televizní herci, rutinéři z oblasti reklamy i zábavy. Projekt zaštiťují IT odborníci a vývojáři počítačových a mobilních aplikací. Úspěšnost projektu zajišťují i naše kontakty na české i zahraniční cestovní kanceláře.

Proč se připojit k projektu CZECH AUDIO TOUR ?

Podle údajů zveřejněných Českým statistickým úřadem navštívilo navzdory mezinárodní ekonomické krizi Českou republiku v roce 2011 celkem 6,3 milionu zahraničních turistů. Oproti roku 2010 to představuje nárůst o 5%.

Většina z těchto turistů mířila pouze do několika málo nejznámějších měst – Praha, Český Krumlov apod.

Projekt CZECH AUDIO TOUR se díky předběžnému průzkumu setkal s velkým zájmem u českých i zahraničních cestovních kanceláří, které by rády rozšířily své služby o nové destinace.

Vaše náklady jsou minimální, a to díky rozsáhlosti databáze a počtu námi oslovených klientů, které tvoří všechna města a obce ČR, hrady a zámky, zábavní centra a areály, hotely a jiné soukromé subjekty.